Aktualnie wszyscy żyjemy w biegu, bowiem wolnego czasu mamy coraz mniej. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że nie chcemy go marnotrawić np. na pichcenie. Przez to konsumujemy błyskawicznie potrawy, które lokują się nam w boczkach. Na szczęście taki niskokaloryczny obiad zupełnie nie musi być bardzo czasochłonny. Jeżeli chcemy, wykonamy go w trakcie kilkudziesięciu minut.
Nie musimy przy tym wcale rezygnować z posiłków, które spożywaliśmy do tej pory. Zamiast tego postarajmy się je troszkę zmodyfikować. Jeżeli często mieliśmy na obiad ziemniaki, wymieńmy je na kaszę albo brązowy ryż. Towary pełnoziarniste błyskawicznie nas nasycą oraz nasycą nasz wilczy głód na przynajmniej trochę godzin. Nie rezygnujmy także z spożywania mięsa, które jest świetnym źródłem białka – budulca kości a także mięśni. Postarajmy się po prostu wymienić schab na drób bądź mięso indycze. Białe mięso nie zawiera nadmiernie dużo kalorii, także ze spokojem wolno je jeść nawet podczas kuracji. Prócz tego nasz niskokaloryczny obiad powinien się od czasu do czasu składać z ryb.
Nie zapominajmy także, żeby uszykować do całego posiłku różnorakie sałatki. Stosujmy w nich świeże warzywa i nasiona słonecznika. Taka sałatka świetnie wypełni nasz żołądek oraz dostarczy do naszego organizmu wiele, drogocennych witamin.
Zastępując patologiczne towary spożywcze na ich zdrowsze, lekkostrawne odpowiedniki, dużo zyskujemy. Z takich produktów beztrosko możemy przyrządzić niskokaloryczny obiad. Zjemy go wówczas bez żadnych wyrzutów sumienia oraz nasycimy niesamowicie swój wilczy głód.