11 lut Brak komentarzy admin Zdrowe odżywianie , ,

Zestresowanie, bóle mięśni i głowy – te problemy spotykają właściwie każdego z nas. Prawda jest taka, że cierpimy na całkowity brak wolnego czasu, nie mamy szans na odpoczynek. Jak sobie pomóc? Można raz na jakiś czas zafundować sobie chwilę relaksu w profesjonalnym gabinecie masażu.

Uspokoi nerwy, rozluźni mięśnie…
Prawidłowo wykonany masaż kojący świetnie wpływa nie tylko na nasze ciało, ale także umysł. Redukuje poziom stresu, przywraca prawidłowe krążenie krwi, rozluźnia zbyt mocno napięte mięśnie. Poprawia także nasz metabolizm. Po właściwie wykonanym masażu relaksacyjnym będziemy całkowicie odprężeni i zregenerowani.

Jak dobrze przygotować się do masażu?
Jakiś czas przed zabiegiem zrezygnujmy ze zbyt ciężkostrawnych dań. Pijmy za to dużo wody, możemy też zastosować delikatne herbatki ziołowe. Za ich sprawą organizm szybciej pozbędzie się toksyn.

Zanim udamy się do gabinetu poinformujmy pracowników o:
– chorobach skóry,
– ranach,
– alergiach,(Jest to wyjątkowo istotna informacja, ponieważ w czasie masażu relaksacyjnego stosuje się różne olejki. Niektóre z nich mogą być silnymi alergenami.)
– ciąży.

Dzięki tym informacjom osoba, która wykonuje zabieg będzie mogła zastosować właściwą technikę masażu. Z tego rodzaju zabiegów mogą korzystać osoby w różnym wieku, również kobiety ciężarne, jednak, jeśli mamy jakieś zastrzeżenia warto udać się po poradę lekarza.

Stan relaksu
Dobrze przeprowadzony masaż relaksacyjny spowoduje całkowite rozluźnienie mięśni, Przez to po takim zabiegu bardzo trudno jest zapanować nad własnym ciałem. Po odbyciu wizyty w gabinecie masażu raczej nie należy planować intensywnych ćwiczeń fizycznych albo też innych aktywności, które pobudzą w nas uczucie stresu.