Jeżeli kalkulator bmi wskazał, że masz nadwagę albo jesteś otyły to znaczy, że nadszedł czas skończyć z użalaniem się nad swoim losem tylko sobie przyjść z pomocą. Nadwaga i otyłość to problem, z którym walczy naprawdę mnóstwo ludzi, dlatego na pewno nie będziesz w tym osamotniony. Im szybciej pozbędziesz się zbędnych kilogramów i zatroszczysz się o to, co spożywasz, tym z lepszym rezultatem zminimalizujesz ryzyko takich chorób jak: miażdżyca, cukrzyca, czy zwyrodnienia stawów. Każdy z nas chciałby żyć jak najdłużej i w jak najlepszej kondycji, czyż nie? Dlatego warto szczególnie o to zatroszczyć się. Natychmiast.

Odżywianie
Dieta zdrowa to podwalina dla prawidłowego działania naszego organizmu. Musimy dostarczyć mu wszystkie niezbędne składniki odżywcze, mikroelementy, paliwo, budulec kości oraz odpowiednio się nawadniać – wtedy, wszystko będzie działało tak jak powinno, a my zaczniemy czuć się lepiej. Począwszy od wysypiania się, poprzez lepszą koncentrację, a skończywszy na wspaniałym samopoczuciu. Wystarczy pamiętać o podstawowych zasadach zdrowego odżywiania: zbilansowana dieta, unikanie przetworzonych produktów oraz żywności typu fast food, codzienna dawka jarzyn, 1-2 litry wody, unikanie cukru i niekorzystnych dla zdrowia tłuszczy trans. Już te modyfikacje spowodują, że będziemy czuć się dużo lepiej we własnej skórze.

Wysiłek fizyczny
Zamiast przesiadywać przed monitorem komputera i płakać nad sobą – ruszajmy się. Wybierzmy taką aktywność, która przynosi nam najwięcej radości. Może to być jazda na rowerze, pływalnia, spacery z psem, ćwiczenia na siłowni i wiele innych. Ważne, byśmy byli aktywni- to ma wpływ na nasz sen, samopoczucie, szkielet, stawy i wiele innych. Powiedzenie, że aktywność to tylko redukcja masy jest przesadnym uproszczeniem. Aktywność to tak naprawdę – szczęście!

Przyswajajmy wiedzę
Nie każdy z nas ma solidne fundamenty wiadomości o człowieku i funkcjonowaniu jego organizmu – nic straconego, dowiadujmy się sami. Czytajmy publikacje, oglądajmy programy popularnonaukowe, poznawajmy teorię autorytetów – ta wiedza przyda nam się – na zdrowie, na samopoczucie i na szczęście!