Pragnąc nadążyć za zmianami na gruncie obyczajowym, powinniśmy być uważni. Jesteśmy poddawani nieustannej obserwacji oraz ocenie. Trendy światowe wyznaczają celebryci telewizyjni. Pospolite kobiety także nie mogą pozwolić sobie na zwalnianie tempa. W obecnych czasach kobieta pragnąc spełniać się, w rolach: matka, żona, pracownik musi być świetnie zorganizowana, a także działać jednocześnie na wielu płaszczyznach życia codziennego. Mimo, że brakuję jej czasu na własne potrzeby, nie powinna ich bagatelizować.
Gdy ukazuje się problem nadprogramowych kilogramów, nie może być stateczna, musi natychmiastowo reagować. Tylko jak można szybko schudnąć w niedługim czasie. To nie proste zadanie. Rozwiązaniem w tym przypadku jest dieta białkowa Dukana. Nie należy do najzdrowszych, ale przynosi wymierne rezultaty. W czasie jej trwania przez czternaście pierwszych dni z produktów spożywanych każdego dnia trzeba wyeliminować: chleb, makaron, ziemniaki, rośliny strączkowe, warzywa oraz owoce. Cukrom w każdej postaci mówimy przecz!
Sprzymierzeńcem w osiągnięciu wyznaczonego celu są ryby, mięso drobiowe, pozbawiona tłuszczu wołowinka, a także owoce morza. Nie są zabronione jogurty naturalne oraz białko z kurzych jaj. Gorące posiłki muszą być przygotowywane na parze lub grillowane. Alkohol i drobne słodkie chwile zapomnienia są surowo zakazane. W momentach słabości nie możemy ulegać pokusie. Nie jest to proste. Spacer, zabawa z psem, rozmowa ze znajomymi są jak najbardziej zalecane. Odwracają uwagę od przysmaków. Silna wola to klucz do sukcesu. Nie zapominaj o tym, że na rezultaty Twojej pracy trzeba nieco poczekać. Cierpliwości one na pewno przyjdą.