Kobiety coraz większą uwagę poświęcają temu, by na talerzu lądowała żywność w najlepszym gatunku oraz do tego jak najmniej spreparowana. To wszakże ogromnie ważne dla zdrowia i urody, aby odżywiać się zgodnie z zasadami, jadać o wyznaczonych porach i bez pośpiechu, a elementy diety wybierać w taki sposób, żeby dostarczały wszystkich niezbędnych składników potrzebnych do właściwego działania organizmu. Na czym więc miałaby polegać właściwa dieta każdej kobiety, aby przynosiła wymierne korzyści zdrowotne i zapewniała jej korzystny wygląd? Na pewno powinna być różnorodna i dobrze dobrana względem osobistych preferencji.
Najważniejszym posiłkiem dnia jest śniadanie, w związku z tym nie należy go opuszczać. Prawda jest taka, że większość kobiet zaczyna dzień wyłącznie od wypicia filiżanki tego napoju, a to spory błąd. To, co spożyjemy przed wyjściem z domu, zapewnia nam siłę na pierwszą część dnia. Dlatego śniadanie powinno mieć w składzie trochę pełnoziarnistego pieczywa, nabiału i warzyw. Tak zaplanowane, daje gwarancję, że dostarczamy naszemu organizmowi wszystkich wskazanych składników prawidłowej diety. Możemy dzięki temu efektywniej pracować i mamy większą sprawność umysłową i fizyczną.
Śniadanie nie wystarczy jednak do utrzymania organizmu w optymalnej formie przez cały dzień. W związku z tym konieczne są następne posiłki, które dodadzą energię konieczną do funkcjonowania. Idealnie, aby każdego dnia spożywać przynajmniej pięć posiłków. Nie jest trudno wówczas optymalnie rozłożyć zapotrzebowanie energetyczne organizmu. Nie trzeba raczej dodawać, że w każdym zdrowym daniu powinny znaleźć się składniki zdrowej diety, czyli węglowodany, białka, tłuszcze oraz warzywa i owoce dobrane w odpowiednich proporcjach do indywidualnego zapotrzebowania każdej kobiety.