Jeśli jakiś czas temu zauważyłaś, że nie jesteś w stanie dopiąć ulubionych dżinsów, koszula zakupiona zaledwie parę miesięcy temu stała się za ciasna, a indeks masy ciała nagle stało się znacznie wyższe niż przeważnie – pomyśl nad zmianą swoich nawyków. Parę zdrowych prozdrowotnych i co ważne – łatwych w realizacji wprowadzeniu w życie propozycji powinno Ci pomóc w powrocie do minionej sylwetki.
Zacznij od picia szklanki wody przegotowanej z cytryną wkrótce po obudzeniu się. Pomoże oczyścić ciało z niepożądanych substancji, doda sił witalnych i poprawi przemianę materii. Dodatkowo stanowi źródło wit. C, zatem pomaga także poprawić system odporności organizmu.
Jedz zdrowo! Oczywiście nie musisz zacząć spożywać tylko zielonej sałaty, ale warto przestrzegać paru zdrowych reguł. Zmień jasny chleb, makaron pszenny i oczyszczony biały ryż na ten nieoczyszczony, a przekonasz się, że są nie tylko zdrowe, ale również smaczne. Postaraj się zrezygnować z tłustych dań – większość z nich można bez trudu zmniejszyć ich kaloryczność, ponadto opłaca się spróbować czegoś nieznanego – może jedzenie grillowane jeszcze bardziej przypadną ci do gustu?!
Zredukuj spożywanie słodkich przekąsek. Tak jest, dobrze widzisz, wystarczy, że będziesz jeść ich w zmniejszonych ilościach, nie ma konieczności w 100% rezygnować z wysokokalorycznych przekąsek. Kawałek sernika, czy pasek czekolady 1-2 razy w tygodniu z pewnością ci nie zaszkodzą.
Ćwicz. Opłaca się przemyśleć kupno karnetu do fitness klubu. Pewnie znajdziesz aktywności, które będą sprawiać ci radość. jeżeli sala w klubie nie jest miejscem dla ciebie możesz zacząć biegać, lub wybrać pływanie. Ważne żebyś postawiła na ruch – 3 razy w tygodniu po 1 h starczy.
Po kilku tygodniach stosowania się do powyższych zaleceń ponownie oblicz body mass index. Sama się zaskoczysz jak małe zmiany mogą wpłynąć na twoją wagę i… samopoczucie.