Dużymi krokami nadchodzą święta, co dla masy ludzi dbających o linię i kondycję zwiastuje niespecjalnie prosty okres. Tymczasem rezygnacja z typowych a także dostatecznie kalorycznych wypieków świątecznych zupełnie nie musi być tak konfliktowe.
Należy już wcześniej przygotować osobiste menu a także zrobić właściwe zakupy. Po przygotowaniu należałoby przy okazji spróbować skłonić domowników do nowoczesnych smakołyków. Szukając interesujących przepisów na dietetyczne desery, stanowczo należy np. odwiedzać strony z przepisami dla wegetarian. Odnajdziemy tam wiele ciekawych posiłków, ciastek, ciast ale też tart, które są zdrową opcją dla nie do końca zdrowych a także w głównej mierze tuczących słodkości. W szczególności taki deser odznacza się bardziej zdrowymi składnikami takimi jak choćby orzechy, różne nasiona, duża ilość przypraw oraz sezonowe owoce.
Trzeba więc spróbować przepisy na ciasteczka zbożowe pachnące piernikami albo tartę z owocami np. śliwkami lub jabłkami. Doskonałą bombą witamin i energii są łatwe w przygotowaniu kulki z orzechami, nasionami, z dodatkiem płatków owsianych, daktyli a także cynamonu, imbiru oraz ostrego chili. Kilka z tych pomysłów jest bardzo błyskawiczna w przygotowaniu, a niektóre nie wymagają nawet pieczenia. Gdy tymczasem trudno nam zrezygnować ze słodkości, trzeba dodać do ciastek niewiele gorzkiej czekolady lub zdrowego kakao. Trzeba do deserów dorzucić wiórki kokosowe lub startą laskę wanilii – będą wyśmienicie pachnieć a także zastąpią nasz wilczy głód na cukier. Zdecydowanie takie desery przypadną do gustu nie tylko nam.