Zdrowa dieta – sporo się o niej mówi, ale wiele z nas nie wie, na czym właściwie polega. Czy to katorga i czucie się głodnym cały dzień, czy może zbilansowane posiłki bazujące na nieprzetworzonych produktach?

Czytanie składów
Aby mieć możliwość wystartować ze zdrowym żywieniem, musimy nauczyć się zwracać uwagę na składy i odróżniać te dobre, od tych, których lepiej unikać. Nie jest to specjalnie trudne, gdy poświęcimy trochę czasu na zapoznanie się z najpopularniejszymi substancjami, na które składa się żywność. Do tego, jeśli dana rzecz wypisana jest na początku listy w składzie, to znaczy to tyle, że jest jej najwięcej w danym produkcie. Eksperci w dziedzinie żywienia polecają sięgać po żywność z możliwie jak najkrótszym składem do 3 wymienionych składników.

Warzywa
Ciągle jemy ich zbyt małą ilość! Jeżeli zależy nam na zdrowiu i rezultatach redukcji masy to musimy zadbać o kilka dawek warzyw codziennie. Dzięki temu będziemy naładowani energią, a nasza skóra, włosy i paznokcie w szybkim tempie nam się odpłacą

Węglowodany
Istnieje dużo pseudo diet, które minimalizują ilość cukrów, co może prowadzić do wielu negatywnych skutków. Węglowodany dają nam energię, gdy z dnia na dzień zmniejszymy ich spożywaną ilość w ciągu dnia, możemy czuć się słabi i ospali.

Zero przetworzonej żywności
Gdy chcemy naprawdę zdrowo się odżywiać, powinniśmy zapomnieć o jedzeniu przetworzonej żywności. Potrawy gotowe, zupki z torebki, napakowane chemią słodycze- to wszystko wędruje do kosza, ale nie tego sklepowego. Zamieńmy dania gotowe na szybkie i zdrowe obiady, zupki z torebki na aromatyczne zupy jarzynowe, słodycze na własnej roboty wypieki, w których będziemy mogli nadzorować ilość i jakość składników oraz każdy etap powstawania smakołyku.
Zrzucanie zbędnych kilogramów i zdrowa dieta nie jest drogą przez mękę. Jedyne czego nam potrzeba to wiedza o naszym organizmie i o tym, co jest nam niezbędne, by prawidłowo funkcjonować. Potem należy wcielić teorię w praktykę, by w błyskawicznym tempie prawidłowe odżywianie stało się dla nas czymś zupełnie naturalnym.