Dzielimy jedzoną przez nas żywność na 3 grupy. Podstawową z nich jest grupa białkowa, kolejną węglowodanowa, z kolei trzecią – neutralna. Dieta rozdzielna głosi jedną, główną zasadę. Brzmi ona następująco: zabronione jest mieszanie w jednym posiłku dwóch pierwszych grup. W żadnym wypadku nie wolno łączyć węglowodanów z białkami.
Dieta rozdzielna oraz odchudzanie przeznaczone jest nieomalże dla każdej osoby. Jest to kapitalny sposób na to, ażeby pozbyć się zbędnych kilogramów ostatecznie, a co więcej dbać o własne zdrowie oraz kondycję. Choć opornie przybędzie polubienie jej tym jednostkom, jakie są łasuchami. Mimo to warto zaniechać obżarstwa na rzecz wysportowanej figury i trafnego zdrowia. Która z nas o tym nie marzy? W dodatku dieta rozdzielna ma także spore grono popleczników też wśród facetów, bo doprowadza do efektywnego oczyszczenia organizmu. Mimo to wracając do kobiet, podążając za dzisiejszymi tendencjami – przyjmuje się, że tylko szczupłe dziewczyny są w stanie być z siebie zadowolone. Dieta rozdzielna zezwala wszelkim dziewczynom cieszyć się smukłą sylwetką. Promotorem jej jest lekarz Hay.
Są doniosłą jednostką fizyczną, dotyczą ciepła. Mimo to w chwili aktualnej jest ono definiowane jako energia. W dietetyce kalorie posiadają inne przesłanie. Hasło to w obszernym stopniu odbiega od znaczenia jednostki fizycznej, chociaż pojecie jest to samo. W dietetyce kalorie uznawane są za wartości kaloryczne artykułów przeznaczonych do spożycia. Wartości te są prezentowane jednakże nie w kaloriach, ale kilokaloriach, co symbolizuje kalorie w liczbie tysiąca.